Pas Schuhmacer, aksidentohet Merkel duke bërë ski

Share This
Tags

Merkel skiKancelarja gjermane Angela Merkel ka pësuar një aksident, teksa ka qenë duke bërë ski, në shpatet malore të Shën Moritz. Mediat e huaja raportojnë, se Merkel ka pësuar dëmtime në pjesën e legenit dhe i është rekomanduar regjim shtrati.

Kjo është dhe arsyeja e anulimit për 3 javë, të gjithë aktiviteteve politike dhe diplomatike të Kancelares gjermane.

Aksidenti i Kancelares Merkel, vjen pak kohë pas aksidentit të rëndë të Michael Schumacher, i cili ndodhet akoma në gjendje të rëndë në spital.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>