Partizani dhe Skënderbeu triumfojnë

53

SkenderbeuDitën e sotme u luajtën edhe tri sfidat e mbetura për javën e 13-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu fitoi pastër në Korçë ndaj rivalëve të Flamurtarit me rezultatin 2-0.

Goli i parë u shënua nga Arapi në minutën e 32-të, ndërsa në pjesën e dytë ishte Pejiç ai që dyfishoi shifrat. Me këtë fitore, Skënderbeu nis arratisjen në vendin e parë.

Fitore arriti edhe Partizani, i cili përmbysi kurbinasit e Laçit në “Qemal Stafa” me rezultatin 2-1. Pas një pjese të parë pa gola, Veliaj kaloi miqtë në avantazh në minutën e 68-të.

Atëherë kur mendohej se ndeshja do të përfundonte 0-1, Maliqi barazoi në të 89-ën, ndërsa Hyshmeri përmbysi gjithçka në minutat shtesë.

Fitore të rëndësishme arriti edhe Kukësi në Shkodër ndaj Vllanzisë, duke përmbysur avantazhin e krijuar nga Semina në minutën e 35-të.

Goli i barazimit erdhi nga Shameti në minutën 53, ndërsa Popoviç kaloi miqtë në avantazh në minutën e 75-të, duke i dhënë tri pikë të vlefshme verilindorëve.