Ndalohet një shtetas grek, u kap me dy kallashnikovë

64

dogana_274794Një shtetas grek është arrestuar nga policia shqiptare pasi tentoi të kalojë përtej kufirit 2 kashallshnikovë.

Burime nga policia bëjnë me dije se në pikën kufitare “Tre Urat” u arrestua shtetasi grek Andreas Vokalis pasi në mjetin me të cilin udhëtonte u gjetën dy  armë, tip kallashnikovë dhe 500 fishekë.

Sipas policisë, shtetasi grek do t`i transportonte armët drejt shtetit helen ndërsa nuk dihet se ku ishin marrë armët.

Ndërkohë policia po vijon hetimet për identifikimin e personave të tjerë të cilët janë të përfshirë në trafikun e armëve.