Ndahet nga jeta ish-trajneri i përfaqësueses së Spanjës, Luis Aragonss

14

luisFederata spanjolle e futbollit njoftoi të shtunën se ish-trajneri i përfaqësueses kombëtare, Luis Aragonss, që fitoi kampionatin evropian më 2008, është ndarë nga jeta në moshën
75 vjeçare.

Në një njoftim për mediat, federata thotë se Aragones vdiq në një spital të Madridit, ndërsa nuk kanë dhënë shkaqet e vdekjes së tij.

Presidenti i federatës spanjolle Angel Maria Villar ka thënë se Aragones do të kujtohet si një “njeri shumë i veçantë”.

Aragones u largua nga drejtimi i përfaqësueses spanjolle pasi mori titullin evropian më 2008.

Pas largimit të tij, Vicente del Bosque fitoi më pas kupën botërore më 2010, dhe atë evropiane më 2012.