Mjacaj merret sot në pyetje për krimin

63

sokol Mjacaj20-vjeçari, Sokol Mjacaj do të merret sot zyrtarisht në pyetje nga grupi hetimor, pas pranimit një ditë më parë të autorësisë së vrasjes së dy turistëve çekë në Dukagjin.

 

Policia tha se veç dëshmisë së tij, ka prova shkencore përmes gjurmëve të gjetura në makinë dhe në armën e krimit që implikojnë Mjacaj në krim.

Sokol Mjacaj u zbulua nga policia nga gjurmimi i telefonit. Ai kishte vjedhur celularin e turistit çek që e ka shitur dje rreth orës 11:00.