Leonardo di Caprio rrëfen jetën e vështirë

54

leonardo-dicaprio-greensburgLeonardo di Caprio sapo ka dhënë një intervistë për “Los Angeles Time”,  ku ka patur rastin të flase për fëmijërinë e tij të vështirë. Përpara se të behej një ndër aktorët më të famshëm dhe të respektuar të Hollywoodit, ai ka thënë se është rritur si një fëmijë shumë i varfër.

Ylli i filmit `Titanik` është shprehur se ka qenë gjithnjë i rrethuar nga lloje të ndryshme lëndësh narkotike, por asnjeherë nuk ka tentuar ti provojë ato, duke shpjeguar dhe arsyen pse.39-vjeçari pranoi:

“Unë kam qenë një fëmijë shumë i varfër. Jam rritur në nje lagje të Los Angelos ku mbizotëronte vetëm droga dhe prostitucioni.”

Më pas ai ka shtuar se mban mend shumë fqinj të tij, të cilët konsumonin substanca të ndaluara përpara tij, kur aktori ishte vetëm 4 vjeç.

Leonardo vazhdoi :”Përveç drograve, kam qenë i pranishëm edhe në shumë raste ku është ushtruar dhunë dhe jam frikësuar. Por duke parë se nga çfarë rrethohesha asnjëhere nuk kam tentuar që të konsumoj lëndë narkotike, kam përjetuar tmerr nga ajo që u ka ndodhur të tjerëve”.

I dashuri i bukuroshes,Toni Garn, një vëmendje të veçantë i kushtoi edhe karrierës së tij artistike, sesi arriti t`ia dilte mbanë.

“Kur isha 15 vjeç i kërkova nënës time që të më dërgonte në kurs aktrimi. Unë i thashë asaj “Mami dua të behem aktor, dua të marr pjesë në ndonjë audicion. Dhe sigurisht ajo jo vetëm që më plotësoi dëshirën time, por edhe më ka mbështetur gjatë gjithë këtyre viteve” shtoi ai.

Leonardo di Caprio gjithashtu është i nominuar për të fituar një çmim Oscar si aktori më i mirë.