Kualifikohet Kukesi, permbysje spektakolare !!

65

Kukesi ka arritur te kualifikohet me tej ne Europa League pas fitores 4-2 me Mladost Podgorica.

Pas humbjes 1-0 ne Shqiperi, Kukesi ka dhuruar spektakel te vertete ne fushen e Mladost Podgorica duke fituar bindshem me rezultatin 4-2. Per Kukesin ka hapur serine e golave Moreira Santos ne minuten e 13′, ndersa me pas kane shenuar Pero Pejic ne minuten e 19′, Flores Bonfim 32′ dhe e ka mbyllur perseri Pero Pejic ne minuten e 72. kukesi