Kolumbiani Falcao do të luajë javën e ardhshme ne Emirates Cup

53

2301-Falcao-futbollisti-i-MonakosSulmuesi i mirenjohur i Monaco, kolumbiani Radamel Falcao, i demtuar rende ne gjurin e djathte ne fund e janarit 2014, do te luaje ne Emirates Cup, qe Monaco do te diskutoje ne Londer javen e ardhshme, beri te ditur trajneri i tij, Leonardo Jardim, te dielen gjate nje konference shtypi.
“Ai eshte ne periudhen perfundimtare te rikuperimit”, theksoi Leonardo Jardim. “Pritet qe brenda javes ai te rikuperohet plotesisht e te jete i gatshem per te luajtur ne Emirates Cup ne Angli”, deklaroi ai.
Monaco do te luaje me 2 e 3 gusht ne Emirates Cup ne “Emirates Stadium” te Londres e do te ndeshet me Valencian (2 gusht) dhe me Arsenalin.