Kërkon të ti jap fund jetës: “Nuk kam bukë të ha”

87

Teci-i-fierit“Nuk kam bukë të ha, dua të vras veten”, kanë qenë fjalët e Gramoz Hoxhës, 50 vjec teksa varej nga maja e kullës prej 50 metra tek TEC-i i Fierit, me qëllim për tu hedhur prej aty.

Gramoz Hoxha ka qëndruar disa minuta hipur në kullë duke thirrur me zë të lartë se do të vriste veten.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe pas negociatave me 50-vjeçarin, ka mundur të zbresë nga lartësia prej 50 metra.

Burime nga blutë e Fierit bënë të ditur se Hoxha ka hyrë fshehur nga rojet në TEC dhe është ngjitur pa u zbuluar nga askush deri në lartësinë 50 m.

Ai u pikas fillimisht nga punonjësit e TEC, të cilët më pas njoftuan policinë.  Gramoz Hoxha është shoqëruar në ambientet e policisë për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.