Kërkon të hyjë me forcë në ambasadën amerikane në Tiranë, arrestohet

49

Ambasada Amerikane_3Shtetasi Sherif Morina, 45-vjeçar është ndaluar nga forcat e Komisariatit të Policisë nr °1 në Tiranë pasi ka tentuar të hyjë me forcë në ambientet e Ambasadës Amerikane në Tiranë. Ai ka shfrytëzuar momentin kur duhej të kryhej ndërrimi i turneve të personelit të sigurisë, duke u përpjekur të penetrojë me forcë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 të ditës së sotme dhe mësohet se shtetasi Morina ka qenë gjithashtu i pajisur me një radio policie dhe një kamera.

Morina ka kërkuar me ngulm të takohet me ambasadorin amerikan Aleksandër Arvizu dhe ka kërkuar gjithashtu t’i jepet një vizë amerikane.

Polica ka njoftuar, se personi po merret në pyetje për të zbardhur incidentin.