Kapshticë, sekuestrohen 40 kilogram kanabis sativa

50

kanabisTjetër sasi lënde narkotike është sekuestruar mbrëmjen e sotme në Kapshticë.

Policia kufitare ka bërë të mundur sekuestrimin e 40 kilogram kanabis sativa në një kamion.

Burime nga policia bëjnë me dije se droga e fshehur në gomën rezervë, vinte nga Lazarati dhe kishte si destinacion shtetin Helenë.

Ndërkohë efektivët e kufirit kanë po punojnë për kapjen e 22-vjeçarit si dhe po hetojnë për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë rrjet trafiku.

Menjëherë policia Kufitare e Kapshticës ka bërë shoqërimin e drejtuesit të mjetit.