Kapet “mbesa” hajdute, vodhi dajën

75

oligerta-agushi20-vjeçarja e dënuar për grabitjen e një shume prej 14.9 milionë lekë të dajës së saj biznesmen është arrestuar nga Polica e Tiranës. Oligerta Agushi, u dënua në mungesë nga Gjykata e Apelit me 2 vjet e katër muaj burg.

Sipas vendimit të gjykatës, rreth datës 9 tetor të vitit 2011, Agushi ka rënë dakord me shoqen e saj të vjedhin para në banesën e shtetasit Abdyl Projko, i cili është daja i saj. Planin e tyre ia kanë treguar edhe Laureta Kormaku, vajza e tezes së Agushit.

Me paratë e vjedhura, vajzat blenë apartament dhe një parukeri. Me shumën që i grabitën tregtarit të floririt, ato blenë një dyqan parukerie me sipërfaqe 50 metra katrorë në rrugën “Hoxha Tahsim”, në Tiranë, si dhe një apartament 60 metra katrorë në zonën e “Xhamllikut”