Juventus dhe Monako kërkojnë talentin shqiptar

47

elvir_maloku_603508S1Ekipi kampion në Itali, Juvendus dhe Monako janë vënë në kërkim të talentit Elvir Maloku.

Lojtari i Hajdukut në Kroaci konsiderohet si një nga talentet më premtues dhe që në ndeshjet e para ka treguar potencial.

Maloku është vëzhguar nga shumë zbulues në Kupën e Botës U17.

Përveç Juventusit për të janë interesuar përfaqësues të kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës. Maloku ka shprehur interes për të luajtur për Shqipërinë ose për Kosovën, ndërsa mbetet për t’u parë se për cilin ekip do të zgjedhë të luajë, Juventus apo Monako.