Igumenicë, përplasje me armë mes shqiptarësh

63

policia grekePërplasjet mes shqiptarëve të armatosur tërheqin sërish vëmendjen e medias greke.

Raportimet e fundit njoftojnë për përleshje mes shqiptarësh në Filat të Igumenicës. Dy shqiptarë kanë hyrë në një fermë, ku ishin duke punuar katër shqiptarë të tjerë dhe duke i kërcënuar me armë, kanë arritur t’i marrin atyre 100 euro.

Policia është duke kryer hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.