I jep fund jetës me fostoksinë nëna 24 vjeç

100

fostoksineNjë ngjarje e dhimbshme ka ndodhur sot në Korçë ku një nënë 24-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke konsumuar fostoksinë, pak minuta pasi kishte vendosur foshnjën e saj një gjumë.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Dërsnik të Korçës ndërsa viktima është identifikuar si Elvira Stafa.

Sipas policisë, 24-vjecarja me origjinë nga Laçi ishte nënë e një foshnje 12 muajsh dhe prej më shumë se një viti ishte martuar në fshatin Dërsnik të Korçës. 24-vjeçarja duket se ka pregatitur me detaje ngjarjen e rëndë, pasi ka pirë helmin teksa ndodhej e vetme në banesë me fëmijën e saj. Mësohet se pasi ka vendosur atë në gjumë, Elvira Stafa ka shkuar në një tjetër dhomë dhe ka konsumuar fostoksinë. Kanë qënë familjarët ata të cilët kanë gjetur atë në gjendje të rëndë dhe e kanë transportuar në spital, por pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve 24-vjeçarja nuk ka mundur të mbijetoje. Sakaq polici apo heton shkaqet e ngjarjes të cilat çuan nënën e re drejt vetëvrasjes.