Gol, Xhaka kalon Shqipërinë në avantazh

69

Shqipëria pret Izraelin në kuadër të ndeshjes së parë në Ligën e Kombeve që po zhvillohet në “Elbasan Arena”.

Një fitore në përballjen e sotme, do t’i hapte rrugën Kombëtares, për të kapur vendin e parë. Kujtojmë që kuqezinjtë bëjnë pjesë në Grupin 1 të Ligës C së bashku me Izraelin dhe Skocinë.

Momentalisht rezultati i takimit është 1-0 për kombetaren tone.