Galiani: Milani mbetet, pamvarësisht largimeve

59

galianiAdriano Galiani ka pranuar në një farë mënyre se mund të largohet nga Milani duke thënë se në fund të fundit ajo që vlen është vetëm skuadra dhe jo drejtuesit.

I gjendur bashkë me ekipin e tij në Skoci, Galiani ka thënë se kuqezinjtë do të bëjnë maksimumin për të dalë nga ky moment i vështirë dhe është i bindur që do t’ia dalin.

“Drejtuesit dhe trajnerët mundohen të bëjnë të pamundurën në një ekip dhe krijojnë raporte me tifozët dhe lojtarët. Megjithatë gjithçka bëhet në shërbim të ekipit dhe kjo është ajo që vlen”, ka thënë Galiani. Ai i ka thurur elozhe mesfushoriat Kaka duke thënë se është lideri i këtij Milani.

“Kaka është lojtar i madh që ka bërë gjithmonë maksimumin me ekipin ku luan. Tek ne është shndërruar në një legjendë”, përfundoi Galiani.