Fier, prisnin pyjet, 4 persona në pranga

53

policia...Katër persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga polica e Fierit, me akuzën e “prerjes së paligjshme të pyllit në Divjakë”.

Shtetasit: Mylaim Sina, Ledio Muça, Marsel Meço dhe Enea Mërtiri, kanë rënë në pranga, ndërsa inspektori i pyjeve, Agim S. po hetohet në gjendje të lirë.

Ditën e premte u arrestuan tre persona të tjerë, të cilët u kapën në flagrancë, teksa po prisnin pemë në pyllin e Semanit dhe Darzezës.