Eksploziv një lokali në Fushë-Krujë

58

eksploziviSipas burimeve zyrtare, bëhet me dije se në orën 02:55 të ditës së sotme, në qytetin e Fushë-Krujës, ka ndodhur një shpërthim i pazakontë në një lokal.

Burimet raportojnë se nga shpërthimi, është shkatërruar gjysma e lokalit, por fatmirësisht në të nuk ka asnjë person të lënduar.

Bëhet me dije se shpërthimi ka shkaktuar vetëm dëme materiale të objektit, i cili është në pronësi të shtetasit, Besnik Xhepi.

Sapo janë informuar për situatën, autoritetet lokale janë nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes.

Autorët e implikuar në këtë situatë nuk janë bërë ende me dije, deri më tani të pa zbuluara janë edhe arsyet e vendosjes së lëndës plasëse në lokal.

Megjithatë, dyshimet për një konflikt interesi mes palësh janë të mundshme. Policia  është duke vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të situatës dhe identifikimin e personave të implikuar në këtë ngjarje.