Dyshohet një i burgosur i infektuar me COVID-19

73

Dyshohet për një të paraburgosur si infektuar me Covid-19 në burgun 313.

I paraburgosuri me iniciale G.C. është një shtetas italian dhe është i veçuar nga të tjerët prej rreth një jave.

Ndërkohë, akoma nuk ka një reagim zyrtar nga Drejtoria e Burgjeve.

Burime për Ora News bëjnë me dije se avokatët e shtetasit italian kanë kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë.