Durrës policia kap 4.5 kg kanabis

75

kanabisPolicia portuale e Durrësit ka bërë të mundur kapjen e 4.5 kg kanabis.

Burime nga policia portuale e qytetit të Durrësit bëjnë me dije se ditën e sotme është arrestuar shtetasi 51-vjeçar, Kol Pëllumbaj, pasi i është gjetur në makinë një sasi droge prej 4,5 kg kanabis.

51-vjeçari e kishte fshehur lëndën narkotike në makinën e tij me targa AA 473 GD.

Sipas policisë së Durrësit, lënda narkotike ishte e ndarë në 8 pako, dhe u kap gjatë një kontrolli të makinës së 51-vjeçarit, Kol Pëllumbaj.