Durrës, një person i vë flakën vetes

61

durres-ambulanca-duke-transportuar-te-plagosurinNjë person i ka vënë flakën vetes, mëngjesin e sotëm,  para gjykatës së Durrësit. Kalimtarët e rastit  i kanë ardhur në ndihmë duke ndihmuar të shuajnë flakët.

Nga të dhënat e para mësohet se personi është një burrë rreth 50 vjeç, i cili ka hedhur benzinë mbi veten dhe më pas i ka vënë flakën me çakmak.  Nga burimet paraprake, mësohet se 50-vjeçari ka tentuar të djegë veten në shenjë proteste për çështjen ende të pazgjidhur të pronave.