“Duel në themel”, Gjetan Keta garon për kampion bote

73

Mbrëmja e 8 shtatorit në Dibër, në eventin e pagëzuar “Duel në themel” boksieri dibran, Gjetan Keta do të duelojë për titullin kampion bote. 35 vjeçari do të ndeshet në ring me boksierin nga bosnja, Sladjan Janjanin.

Janjanin zëvendëson në këtë sfidë meksikanin Paul valenzuela Jr që mungon për arsyeje dëmtimi.

Statistikat flasin në favor të Ketës, me Gjetanin që ka zhvilluar 26 përballje, ka fituar 22 prej të cilave 18 me “KO”. Në krahun tjetër Janjanin ka zhvilluar dy takime më shumë se boksieri kuqezi, ku ka arritur të fitoj 25 prej tyre, 19 prej të cilave me “KO”.

Përveç Ferit Ketës që do të përballet me turkun Fatih Mehmet Karakus, në këtë event do të tregojnë vlerat edhe sportistët Mikel Alliu, Roxhers Muslia, Benard Marashi, Kristian Caca dhe shumë të tjerë.