Berisha: Rama po mashtron qytetarët shqiptarë

50

Sali BerishaNë një postim në rrjetin social FB, ish Kryeministri Berisha ka akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama se po vazhdon të mbajë kodin e heshtjes për sa i përket vendimit në lidhje me armët kimike. Kjo sipas Berishës është një turp dhe se ai po mashtron qytetarët shqiptarë.

“Te dashur miq, Edi Rama vazhdon kodin e heshtjes ndaj qytetareve dhe opozites. Shqiptaret mesojne nga mediat amerikane, britanike, gjermane, franceze dhe ruse se nje seri vendesh anetare te NATO-s, si Norvegjia, Turqia, Greqia, Italia etj kane refuzuar shkaterrimin e armeve kimike siriane ne territorin e vendit te tyre.Po nga mediat e ketyre vendeve shqiptaret mesojne te verteten se Edi Rama me entuziazem iu ka premtuar jo nje por disa vendeve anetare dhe jo te NATO-s shkaterrimin e ketyre armeve ne Shqiperi.

Zoti Rama perseri dje mashtroi shqiptaret kur tha se nuk ka vendosur asgje dhe me nje cinizem ekstrem iu deklaroi atyre se “edhe ne rast se do na duhet te marrim nje vendim qofte ne njeren ane qofte ne anen tjeter, me argumentat qe do paraqesim, vendimi qe do marrim do beje krenar cdo shqiptar”. Pra qytetaret duhet te ndjehen krenar pavarsisht nese Rama do vendose per shkaterrimin e armeve ose mospranimin e armeve kimike siriane ne Shqiperi, sepse me se fundi ai do marre mundimin t’iu komunikoje atyre vendimin qe ka marre.Ky eshte nje turp. Kjo eshte transparence orwelliane!!” shkruan Berisha në fb.