Berisha: Dervishi fitoi një automjet tjetër

62

berisha ndIsh-kryeministri Sali Berisha akuzoi kryeministrit Rama, si përgjegjësin kryesorë për vendosjen e eksplozivit në mjetin e kreut të qarkut të Vlorës, Besnik Dervishit.

Këto akuza, deputeti i PD-së i bëri përmes profilit të tij në “Facebook”. “Pardje në mëngjes, mediat u informuan se një telefonatë anonime kishte njoftuar se në Kryeministri ishte vendosur një bombë dhe se një makinë, që nuk dihej se e kujt ishte, kishte arritur të parkohej në një zonë të ndaluar.

Mediat paraqitën drejtpërdrejt makinë e parkuar, në zonën ku për arsye sigurie lejohen të parkohen vetëm makinat e ministrave dhe jo ajo e sugarit, më saktë manarit të kryeministrit, Fugës.

Pas tri orësh show mediatik, doli se makina ishte personale dhe ajo ajo shtetërorja e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishit dhe se nën të ndenjurat e prefektit ishin vendosur 250 gr eksploziv c4, nga ai që qeveria përdor këto kohë për të hedhur në erë ndërtesat.

Faktohet në mënyrë të padiskutueshme se kapsollën prefektit ia kishte vënë mprapa vet Edi Rama. Por Dervishit i ra bingoja! Mori një makinë të re personale nga qeveria që i dëmtoi makinën në skenarin qesharak në oborrin e saj”, shkruan Berisha.