Bashar al-Assad sfidon: Siria di ta mbrojë veten

53

bashar-al-assadNë kohën kur SHBA dhe NATO kanë intensifikuar kërcënimet për një sulm ushtarak në Siri, pas një heshtjeje disa ditore ka ardhur edhe reagimi i Presidentit të Sirisë Bashar al-Assad. Presidenti Assad u është përgjigjur “kundërshtarëve” se në rast sulmi Siria do të dijë të mbrojë veten nga cdo lloj agresioni. Deklaratat Presidenti Assad i ka bërë gjatë një takimi me zyrtarë të Jemenit.

“Siria do të vetëmbrohet kundër çdo sulmi dhe kërcënimet vetëm shtojnë ndjenjën për parimet dhe pavarësinë”, deklaroi Assad duke pritur një delegacion jemenit.