Angeline Jolie merr një Oskar për punë humanitare

47

article-2508954-1976B85500000578-139_634x798Angeline Jolie, ka marrë një ‘Academy Award’ nderi për punën e saj humanitare, gjatë një ceremonie speciale në Los Angeles.

Aktorja ishte shumë e emocionuar kur mori çmimin ‘Jean Hersholt Humanitarian Award’ nga George Lucas i “Star Wars”, gjatë evenimentit të quajtur Governors Awards.

“Dashuria ime. Mbështetja dhe udhëheqja jote e bëjnë gjithçka të mundur”, tha Jolie nga skena, duke iu drejtuar partnerit të saj, Brad Pitt, i cili ishte i pranishëm së bashku me djalin e tyre 12-vjeçar, Maddox.  Gjatë kësaj ceremonie, Oskar nderi morën edhe Steve Martin dhe Angela Lansbury.

 

 

 

 

 

 

A.Jolie
A.Jolie

 

A.Jolie
A.Jolie

 

A.Jolie
A.Jolie