Aksion policor, sekustrohen 3 skafe, 1 gomone dhe 3 automjete

57

SONY DSCSekuestrohen 3 skafe, 1 gomone, 2 motorë skafesh dhe 3 automjete, falë një operacioni të përbashkët të FNSH, policisë së Gjirokastrës, Sarandës dhe Kakavijës. Burime nga policia bëjnë me dije se janë arrestuar edhe 3 persona për kalim të paligjshëm të kufirit. Ata janë Xhelal Telo, Armand Alushaj, Saimir Kuçi.

Mjetet u sekuestruan nga sektori kundër narkotikëve, ndërsa u gjetën pas kontrollit në banesën e njërit prej të arrestuarve, Xhelal Telos. Gjatë kontrollit në banesën e këtij të fundit u gjet edhe një pistoletë me silenciator.

Policia ndër të tjera bëri me dije se, 3 të arrestuarit thyen traun e doganës më 2 shkurt, ndërsa mjeti me të cilin thyen pikën doganore u gjet pranë Bularatit. Policia shtoi ndër të tjera se brenda mjetit u gjetën një numër të madh targash false.