Aksidentohen familja, dy vajzat në gjendje të rëndë

68
Police te Qarkullimit Rrugor, duke kontrolluar trafikun, prane Bulevardit Deshmoret e Kombit. Me ndryshimin e Kodit Rrugor qe nga dita e sotme do te aplikohene gjoba te ashpra vecanerisht per tejkalimin e normave te shpejtesise, drejtimin e mjetit ne gjendje te dehur, mosperdorimin e rripit te sigurise, etj.
Police te Qarkullimit Rrugor, duke kontrolluar trafikun, prane Bulevardit Deshmoret e Kombit. Me ndryshimin e Kodit Rrugor qe nga dita e sotme do te aplikohene gjoba te ashpra vecanerisht per tejkalimin e normave te shpejtesise, drejtimin e mjetit ne gjendje te dehur, mosperdorimin e rripit te sigurise, etj.

5 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve pasditen e sotme në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur Kështjella.

Në aksident janë përshirë automjeti tip Citroen me targa AA125 KC, me drejtues Fatmir Velmishin dhe automjeti tip BMW me targa AA 459 FH, me drejtues shtetasin Tahir Rizai.

4 prej të plagosurve ishin pjesëtarë të familjes Velmishi, ku 2 vajzat mësohet se ndodhen në gjendje të rëndë.

Shkak i aksidentit mësohet të ketë qenë shpejtësia e lartë me të cilën po udhëtonin dy automjetet.