4 persona plagosen pas përplasjes së 2 makinave

73

aksidentKatër persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti në qytetin e Shkodrës.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 në hyrje të qytetit kur dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin, duke shkaktuar dhe plagosjen e 4 personave që udhëtonin me to.

Dy prej të plagosurve janë dërguar për kurim më të specializuar në Spitalin Ushtarak për shkak të gjendjes së tyre të rëndë shëndetësore. Në bazë të hetimeve të deritanishme dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia dhe lagështira në rrugë nga reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës