36-vjeçarit nga Durrësi arrestohet nga operacioni “Vol-Vo 4”

86

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një tjetër persona, në kuadër të operacionit “Vol-Vo 4”.

Në pranga është vënë 36-vjeçari i shpallur në kërkim me iniciale M.Z.,36 vjeç, banues në lagjen Kodër, Sukth, Durrës.

“36-vjeçari  ishte i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, Tiranë, në datë 22.10.2018 ,ka vendosur ndaj tij masën e sigurimit “Arrest me burg” për veprat penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”,  “Trafikim i narkotikëve”, “Grup i strukturuar kriminal” si dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”,thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.