Vdes ish Miss Universe, vuante nga kanceri

83

Ish Miss Universe, Chelsi Smith ka humbur betenjën me kancerin pasi u përball me sëmundjen për një kohë të gjatë.

Ajo humbi jetën në moshën 45 vjeçare.

Smith u shpall Miss Univers në vitin 1995 dhe Mis USA 1995.

Kur Chelsi konkursoi në Miss Univers u bë gruaja e parë amerikane që fitoi titullin pas 15 vitesh.

Ish-missi vuante nga kanceri i mëlçisë.