UEFA shpall kandidatet per futbollistin me te mire te ketij viti.

53

UEFA ka shpallur kandidatet per futbollistin me te mire te vitit.

Në këtë listë janë lojtarët: Pogba, Tevez, Ronaldo, Neymar, Messi, Buffon.Suarez, Pirlo, Hazard dhe Vidal.

Ne 12 gusht do te shpallen 3 lojtaret me te mire, ndersa ne 28 gusht do te shpallet fituesi ne Monaco.UEFA