Tiranë, alarm fals për bombë në Shkollën “Qemal Stafa”

59

Shkolla_e_Mesme_Qemal_StafaPolicia e Tiranës është vënë në alarm sot, pasi është sinjalizuar për vendosjen e një bombe në shkollën “ Qemal Stafa”.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ekspertë të policisë dhe forcat xheniere, të cilët kanë bërë evakuimin e stafit të mësuesve dhe nxënësve brenda ambjenteve të shkollës.

Gjithashtu policia ka nisur kontrollohet brenda ambjenteve të shkollës ku ka konstatuar se bëhej fjalë për një alarm fals.

Ndërkohë policia është duke hetuar për identifikimin e personit i cili telefonoi në numrin 129 duke dhënë alarmin e rremë.

Një javë më parë një tjetër alarm fals për bombë në shkollën ekonomike profesionale vuri në gadishmëri efektivët e policisë së Tiranës.