Tag archive for ‘qeveria’
By Imelda Tasho On E enjte, Prill 18th, 2013
0 Comments

PE: Rezolutë Kosovë, Serbi, Mali i Zi

PE/fotoalbaniaplus Reforma dhe marrëdhënie të mira ndërfqinjësore janë të nevojshme Mali i Zi, Serbia dhe Kosova mund të bëjnë një progres më të shpejtë drejt aderimit për në BE duke u përqendruar More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 17th, 2013
0 Comments

Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e PD-së

Lideri Socialist Rama, ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Twitter, në lidhje me deklaratën e Presidentit të Partisë Popullore Europiane, Martens, duke deklaruar : “Saliu i PPE flet për KQZ-në si të More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 17th, 2013
0 Comments

HRW: Sudani të ndalë martesat e forcuara të fëmijëve

foto HRW-/Helen 18 vjeç dhe burri i saj 50 vjeç Organizata e Ruajtjes së të Drejtave të Njeriut, HRW ka publikuar një raport mbi martesat e detyruara në Sudanin e Jugut. Sipas statistikave qeveritare, afërisht More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin More...

By albaniaplus On E diel, Prill 14th, 2013
0 Comments

Zgjedhjet 2013,Italia duhet të përballet me krizën politike

 Nga Mariola Guxho Italia po kalon një periudhë tepër delikate politiko-institucionale. Pamundësia e arritjes së një marrëveshjeje politike për krijimin e qeverise së re, për shkak të rezultatit të More...

By Eni Kondi On E shtunë, Prill 13th, 2013
0 Comments

PD: Do bëjmë Shqipërinë rurale

Partia Demokratike mbajti Konventën e saj, ku u prezantua programi për Shqipërinë rurale dhe bujqësinë moderne. Në fjalën e tij Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, u zotua se do të bëjë gjithçka që More...

By Aurora Allushaj On E premte, Prill 12th, 2013
0 Comments

Zona 51, misteri i SHBA-së

Në zemër të shkretëtirës së Nevadës, rreth 190 km nga Las Vegas, është një zonë për të cilën në hartat topografike, nuk ekziston asnjë detaj. Megjithatë, zona nuk është e braktisur, në mes të More...

By albaniaplus On E premte, Prill 12th, 2013
0 Comments

Rama: Edhe sikur votat të numërohen në shtëpinë e Saliut, ikja e tij është e pashmangshme

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, në një konferencë për shtyp, denoncoi sërish taktikat qeverisëse për marrjen e kandidatit të LSI-së, dhe konfirmoi edhe njëherë për publikun, se, PS do të respektojë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 10th, 2013
0 Comments

Kryeministri Berisha, uron ministrat e rinj në mbledhjen e qeverisë

Kreu i qeverisë vlerësoi kontributin e ministrave në çdonjërën nga fushat e tyre. Në fjalën e tij ai tha: “Iu uroj detyrën ministrave të rinj, personaliteteve në fusha të cila premtojnë në këtë More...

By Eni Kondi On E hënë, Prill 8th, 2013
0 Comments

Siri : Qeveria mohon sulmin me raketa Scud, ndaj opozitës.

  Një nga shtëpitë e shumta të shkatërruara gjatë një sulmi- ka mundësi të jetë një goditje me raketë, kundër lagjes së Jabal Badro à Alep (Siri), më 18 shkurt 2013.Foto/Ole Solvang/HRW, 2013 Sipas More...