Tag archive for ‘kryeministri’
By Imelda Tasho On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Serbi-Kosovë: Plani 15 pikësh

Marrëveshja e arritur midis Kosovës dhe Serbisë mbështetet në një plan prej 15 pikësh. Ky plan që në thelb ka negocimin e Veriut të Kosovës,  nuk është bërë publik nga institucionet ndërmjetësuese More...

By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Dade: Saliu kurs përplasje me ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Nënkryetare e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Arta Dade, ka dhënë një deklaratë për shtyp, ku akuzoi sërish në emër të Partisë Socialiste veprimet More...

By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Berisha firmos importin e plehrave rajonale në Shqipëri

Kryeministri Berisha ka firmosur vendimin për importin e plehrave, nga vendet e rajonit, Maqedoni, Kosovë, Mali i Zi si edhe nga vendet e Bashkimit Europian, duke rrezikuar në këtë mënyrë të kthejë Shqipërinë, More...

By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Rama: është hedhur në erë KQZ

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama u takua me përfaqësuesit e Trupit Diplomatik të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, NATO-s, të delegacionit të Bashkimit Europian, Prezencës së OSBE-se dhe Zyrës More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 18th, 2013
0 Comments

PS: Shqipëria si Tunizia

Taulant Balla, deputet i Partisë Socialiste në një deklaratë për mediat theksoi se’ The Economist’ e ka cilësuar Shqipërinë si një regjim hibrid dhe se jemi klasifikuar në vendin e 90, pas Tunizisë More...

By Aurora Allushaj On E mërkurë, Prill 17th, 2013
0 Comments

Londër, lamtumirë zonjës së hekurt, Margaret Theçer

Katër mijë policë. Shtatqindë ushtarakë. Dy mijë e treqind njerëz të ftuar, duke përfshirë edhe liderët e personalitete nga 170 vende të ndryshme të botës. Njëmbëdhjetë kryeministra,nga të cilët More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Rama: Berisha i rrethuar me mercenarë si në 1997

Lideri i Partisë Socialiste, Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian Ketrin Eshton mblodhi grupin parlamentar të PS-së, ku konfirmoi edhe njëherë qëndrimin opozitar në lidhje me More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 15th, 2013
0 Comments

PS: Kryeministri i trembur nga vota e emigrantëve

Erion Veliaj, Sekretar për Rininë dhe Emigracionin në Partinë Socialiste, ka deklaruar për mediat sot, se, Kryeministri Berisha po mashtron sërish në lidhje me mundësinë e votimit për emigrantët. Sipas More...

By Eni Kondi On E hënë, Prill 15th, 2013
0 Comments

PS: Rama prezanton Rilindjen në Prishtinë

Lideri i Partisë më të madhe opozitare në vend, Edi Rama, ishte dje në një vizitë në Prishtinë, në kuadër të prezantimit të Programit të Rilindjes, së PS-së. Fokusi i prezantimit, ishte mbi temën More...