Tag archive for ‘berisha’
By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 10th, 2015
0 Comments

Berisha për Imzot Rrok Mirditën: Kombi humbi një nga burrat më të shquar

Në homazhet që u zhvilluan sot në nder të kreut të Kishës Katolike Imzot Rrok Mirdita në katedralen e Shën Palit ishte i pranishëm edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai shprehu keqardhjen e tij për humbjen More...

By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Dade: Saliu kurs përplasje me ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Nënkryetare e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Arta Dade, ka dhënë një deklaratë për shtyp, ku akuzoi sërish në emër të Partisë Socialiste veprimet More...

By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Berisha firmos importin e plehrave rajonale në Shqipëri

Kryeministri Berisha ka firmosur vendimin për importin e plehrave, nga vendet e rajonit, Maqedoni, Kosovë, Mali i Zi si edhe nga vendet e Bashkimit Europian, duke rrezikuar në këtë mënyrë të kthejë Shqipërinë, More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 18th, 2013
0 Comments

PS: Shqipëria si Tunizia

Taulant Balla, deputet i Partisë Socialiste në një deklaratë për mediat theksoi se’ The Economist’ e ka cilësuar Shqipërinë si një regjim hibrid dhe se jemi klasifikuar në vendin e 90, pas Tunizisë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 17th, 2013
0 Comments

Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e PD-së

Lideri Socialist Rama, ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Twitter, në lidhje me deklaratën e Presidentit të Partisë Popullore Europiane, Martens, duke deklaruar : “Saliu i PPE flet për KQZ-në si të More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Rama: Berisha i rrethuar me mercenarë si në 1997

Lideri i Partisë Socialiste, Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian Ketrin Eshton mblodhi grupin parlamentar të PS-së, ku konfirmoi edhe njëherë qëndrimin opozitar në lidhje me More...

By Eni Kondi On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Retorike nacionaliste nën uniformat paramilitariste

Fillimi i parakohshëm i fushatës elektorale, u shoqërua me një tendencë të re. Intensifikimi i gjuhës së përdorur për qëllime elektorale, solli një risi për publikun shqiptar, përdorimin e nacionalizmit. More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 15th, 2013
0 Comments

PS: Kryeministri i trembur nga vota e emigrantëve

Erion Veliaj, Sekretar për Rininë dhe Emigracionin në Partinë Socialiste, ka deklaruar për mediat sot, se, Kryeministri Berisha po mashtron sërish në lidhje me mundësinë e votimit për emigrantët. Sipas More...

By Eni Kondi On E diel, Prill 14th, 2013
0 Comments

PS: OKB konfirmon trafikun qeveritar të armëve nga Shqipëria

Partia Socialiste në një deklaratë për shtyp denoncoi Kryeministrin Berisha dhe Ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami, si shkaktarët kryesorë të rrënimit të forcave të armatosura. Taulant Balla deputet i More...