Shorti i EL: Kukësi-Trabzon, Skënderbeu-Odesa

67

sport-240820hp2_751945918Kukësi do të përballet me skuadrën turke Trabzonspor, ndërsa Skënderbeu do të masë forcat me skuadrën ukrainase Chornomorets Odesa në dy ndeshje e play-offit të Europa League.

Shorti i hedhur sot në Nyon të Zvicrës i ka dhënë Skënderbeut një sfidë më të lehtë se sa Kukësit.

Kampioni i Shqipërisë në futboll do të përballet me skuadrën Chornomorets Odesa, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në udhëtim më 22 gusht, dhe ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet një javë më pas në Qemal Stafa.

Nënkampioni i Shqipërisë, Kukësi, që deri tani ka qenë befasia e Europa League, do të ketë punë shumë më të vështirë. Kukësi do të përballet me skuadrën turke Trabzonsport, me ndeshjen e parë po ashtu si mysafire.