Published On: Mar, Jan 28th, 2014

Sherr në autobusin e linjës Kamëz-Tiranë, pasagjeri plagos me thikë fatorinon

Share This
Tags

autobusi-kamez_2Një zënkë mes një pasagjeri dhe fatorinos në autobusin e linjës Kamëz-Tiranë ka degjeneruar deri në përdorimin e thikës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur fatorinoja.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 16:40 te pasdites se sotme tek Ura e Kamzës, ndërsa 33-vjeçari  i plagosur Fatmir Marku banor i Kamzës është transportuar me urgjencë në Spitalin Ushtarak të Tiranës, nga ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat e komisariatit numer 4 te kryeqytetit, të cilët kanë bere edhe shoqerimin e  disa personave per te hedhur drite mbi rrethanat dhe shkaqet e plagosjes.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>