Qëllon me pistoletë të dashurën dhe më pas veten

69

pistoleteNjë histori dashurie ka shkaktuar ditën e sotme një të vdekur dhe një të plagosur në një hotel, në kryeqytet.

Fillimisht policia u sinjalizua për të shtëna me armë në një hotel pranë vilave gjermane në Tiranë. Policia bën të ditur se i plagosur ka mbetur shtetasi kosovar, Agim Emini dhe e dashura e tij.

Nga të dhënat paraprake mësohet se çifti ka pasur një zënkë që ka nisur fillimisht tek kafja e hotelit. Emini ka nxjerrë një armë dhe ka qëlluar të dashurën e moshës rreth 25 vjeç dhe më pas ka shtënë mbi vete me të njëjtën armë zjarri.

Menjëherë persona të pranishëm në hotel kanë lajmëruar policinë rreth ngjarjes dhe ambulancën, ku kjo e fundit ka mbërritur me vonesë në vendngjarje.

Emri i së vajzës nuk bëhet i ditur për arsye hetimore por mësohet se ka shpëtuar me plagë të lehtë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Më rëndë paraqitet gjendja e Eminit, që ka marrë një plagë në kokë dhe është dërguar në gjendje kritike në Spitalin Ushtarak.