Merkato para fazës së dytë të sezonit

60

flamur gjigandEdhe në kategorinë e parë të futbollit në vend, ka pasur dhe po vazhdon ende lëvizja e lojtarë, trainerëve apo edhe dështimet e skuadrave që nuk kanë realizuar ende asnjë lëvizje përforcuese në merkato.

Skuadra e Tomorrit ende nuk ka bër asnjë lëvizje në merkaton e futbollistëve, edhe pse pritej që ekipi të kryente ndonjë përforcim.

Ndërkohë, tek skuadra e Besës, Kaja emërohet zv/trajner, tek skuadra e Luftëtarit, Bime dhe Devolli, “kanë filluar të diskutojnë për merkaton”.Lorenc Shehaj firmos me F.K Bylis, ndërkohë që Eqerem Memushi është drejtori teknik më i ri si skuadrës. Bylisi premton bjerje të tjera.

Rikthehet te KF Naftëtari mesfushori 29- vjeçar, Armand Çekrezi. Në provë dhe mesfushori nga Teuta B, Ferhat Lusha.

KS Besëlidhja arrin akordin me Gentjan Manukën, mesfushor 23-vjeçar nga Peshkopia, qe ka luajtur në 2011/12 – ‪tek skuarda e ‎Kamzës (22 ndeshje), 2012/13

Klubi KF Butrinti ka larguar nga ekipi lojtarin Arbër Malaj, ndërkohë që mbetet e paqartë e ardhmja e sulmuesit Arbër Dhrami. I vetmi në provë në Sarandë është lojtari shkodran i FK Veleçiku, Samet Hepaj, Ndërkohë që priten afrime tjera.– tek skuadra e Kukësit (11 ndeshje), 2013/14 (faza 1) Kukësi (9 ndeshje), 2013/14 (faza 2) – Kastrioti (11 ndeshje), dhe 2014/15 – tek Besa e Kavajës (9 ndeshje).

Vangjel Mile nis stërvitjen me klubin KF Tërbuni, çka nënkupton se palët duket se janë pranë akordit.

Futbollistët Bello dhe Kelmendi mësohet se janë drejt largimit nga Sopoti. Ndërkohë që Kllogjeri lë liqenoret eshte gati për t’u bashkuar me Sopotin.

KF Adriatiku ben te ditur se dy brazilianë jane pranë firmës me Mamurrasin. Bëhet fjalë për një mesfushor dhe një mbrojtës, është shprehur trajneri Stavri Nica kohët e fundit.