Maqedoni, arresohet shqiptarja për trafik lëndësh narkotike

56

policia-maqedonePolicia Maqedonase ka mundur të sekuestrojnë sot 2 kilogramë drogë heroinë, e cila iu gjet një shtetaseje shqiptare.

Shqiptarja me inicialet A.K nga Tirana është kapur në pikën e kalimit kufitar Bogorodicë mes Maqedonisë dhe Greqisë. Autoritetet doganore të Maqedonisë bënë të ditur se janë gjetur 2 kilogramë drogë, heroinë e cilësisë së lartë, në autobusin e linjës Stamboll – Shkup, i cili po hynte në Maqedoni sot rreth orës 05:30 të mëngjesit.

Autoritetet doganore theksuan se droga u gjet në trupin e një shtetaseje shqiptare, e cila disa pako të mbushura me drogën i kishte lidhur për rreth trupit të saj. Siç bëhet e ditur, shtetasja shqiptare ka pranuar gjatë bisedës informative se kishte arritur marrëveshje për transportin e drogës për vetëm 300 euro me një shtetas të panjohur turk. Ajo gjithashtu ka thënë se për t`i hyrë këtij biznesi ilegal të transportit të lëndës narkotike ishte kontaktuar nga një shtetas shqiptar.