Manchester United, uragan transferimesh te bujshme kete merkato.

55

CJy2j4oUkAANmHjManchester United duket se e ka mare teper seriozisht kete merkato pas nje sezoni te dobet kete vit. Trajneri i djajve te kuq Van Gaal duket se ka ndermend ta riformuloje skuadren nga rrenjet duke bere afrime dhe largime kete merkato, por ato qe bien ne sy jane transferimet bujshme me lojtare te nje kualiteti te larte dhe duket se parate nuk perbejne problem.

Ja disa nga transferimet e kryera:

Memphis Depay nga PSV Eindhoven;
Matteo Darmian nga Torino;
Bastian Schweinsteiger nga Bayern Munchen;
Morgan Schneiderlin nga Southampton.