Krimi në familje, 28 vjeçari vret të fejuarën e tij

58

skene-krimi-mos-kalo1Krimi në familje godet sërish. Një 28 vjeçar nga Dibra ka vrarë të fejuarën e tij, e cila ishte vetëm 18 vjeç.

Arbër Deda është konfliktuar me të fejuarën e tij në shtëpi dhe më pas debati ka degjeneruar në vrasje.  Deda e ka qëlluar me armë zjarri 18 vjeçaren M.T, e cila nuk ka mundur dot t’i mbijetojë plagëve të marra.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Staravec të Peshkopisë. Mësohet se çifti kishte prej disa ditësh mosmarrëveshje. 28-vjeçari Deda ishte person me precedentë penalë.

Ndërkohë, policia e cila ka shkuar në vendngjarje ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të krimit të rëndë.