Indi, tenton të varrosë të gjallë vajzën

63

indiNjë burrë në Indi është arrestuar pasi është përpjekur të varrosë të gjallë vajzën e tij 10-vjeçare sepse nuk donte që ajo të ishte vajzë. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Tripura.

Abdul Hussein kishte hapur një gropë në oborrin e tij kur gruaja nuk ishte në shtëpi dhe pasi i kishte lidhur duart e i kishte mbyllur gojën vajzës, e kishte futur brenda duke e mbuluar me dhe’.

Vajza e vogël është zbuluar nga fqinjët, të cilët e nxorrën nga aty dhe para se të thërrisnin policinë, kanë rrahur babain duke e ndëshkuar për veprimin e tij mizor.

Tashmë, Abduli akuzohet për tentativë vrasjeje.