Hidhet shorti i UEFA Champions League, grupi B më i forti

68

Është mbajtur në Monaco, shorti për fazën e grupeve të UEFA Champions Legue. Në zgjedhjen e ekipeve për këtë vit po merren dy ish-futbollistët Ricardo Kaka dhe Diego Forlan.

“Grupi i hekurt” për këtë vit është ai B, ku do të jenë Barcelona, Tottenham, Inter dhe PSV Eindhoven. I fortë është edhe Grupi C, ku Paris SG do të konkurrojë me Napoli, Liverpool e Crvena Zvezda. Ndërsa fati duket se ka mbajtur me ‘hatër’ gjermanët e Bayern Munchen, të cilët do të përballen me Benfikan, Ajaksin dhe AEK Athine.

Grupet e plota:

Grupi A

1- Atletiko e Madridit

2- Borusia e Dortmundit

3- Monako

4-Klyb Bryzh

Grupi B

1- Barcelona

2- Totenhem

3- PSV Eindhoven

4- Inter

Grupi C

1- PSG

2- Napoli

3- Liverpul

4- Crvena Zvezda

Grupi D

1- Lokomotiva e Moskës

2- Porto

3- Shalke

4- Gallatasarai

Grupi E

1- Bajern Mynih

2- Benfika

3- Ajaks

4- AEK Athine

Grupi F

1- Mançester Siti

2- Shaktar Donjetsk

3- Olimpik Lion

4- Hofenhajm

Grupi G

1- Real Madrid

2- Roma

3- CSKA Moskë

4- Viktoria Plzen

Grupi H

1- Juventus

2- Mançester Junajtid

3- Valencia

4- Jang Bojs