Grabiten 20 mijë euro në një bankë në qendër të Tiranës

52

Grabitje-me-maska-e-armeNjë shumë prej 20 mijë euro rezulton të jetë vjedhur në një bankë pranë qendrës së Tiranës. Drejtuesit e Bankës kanë bërë denoncimin në polici pak minuta më parë. Sipas policisë autor i dyshuar për grabitjen është një punonjës i brendshëm i bankës. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të mesditës së sotme.

Policia ka marrë për disa orë në pyetje punonjësit e bankës ndërkohë që ka sekuestruar edhe kamerat e sigurisë në bankë. Efektivët e komisariatit numër 2 po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të ngjarjes.