Cristiano: Do e lë futbollin te Reali

54

cristiano ronaldoYlli portugez Kristiano Ronaldo gjatë një intervistë për një emision radiofonik në Spanjë, ku ishin të pranishëm edhe tre fëmijë që vuajnë nga leuçemia, iu përgjigj pyetjeve të të vegjëlve duke treguar anën e tij njerëzore. Ai u shpreh se nuk mendon aspak për të ardhmen dhe e shikon atë te Reali pasi po mendon të dal në pension pikërisht në Madrid. Sulmuesi portugez theksoi se ndihet tërësisht i identifikuar me Realin e Madridit kur u pyet nëse ndihej i vlerësuar nga tifozët madrilenë.

“Është sezoni im i pestë tek Reali. Në fillim nuk dija si të lidhesha me tifozët e Bernabeut pasi janë ndryshe nga të tjerët. Gjatë viteve të para nuk ndihesha i identifikuar me ta, por më pas kuptova se gabimi mund të ishte i imi dhe se duhej të përshtatesha unë me mentalitetin spanjoll. Pas vitit të tretë e ndjeva veten tërësisht të identifikuar me Realin, si brenda ashtu edhe jashtë fushe. Tani jam 100% i lumtur. Dua të qëndroj në Madrid deri në fund të kontratës”, theksoi Cristiano Ronaldo.

Fëmijët ishin kuriozë edhe për faktin nëse Cristiano do të shkojë apo jo në ceremoninë e dorëzimit të Topit të Artë FIFA. Portugezi tha: “Nuk mendoj për Topin e Artë. E di që çmimi dorëzohet në janar, por nuk e di nëse do të shkoj. Nuk dua të flas pasi nuk varet vetëm nga mua. Të shohim.”- u shpreh Ronaldo.

Portugezi theksoi se tashmë është një tjetër person që mendon shuëm ndryshe nga 4 vjet më parë duke u mundur të përmirësoj gbimet kjo e ka bërë akoma më të lumtur një nga lojtët në të mirë në botë për momentin.