Bllokohen 30 kg marijuanë me destinacion Greqinë, arrestohet B. Çekani

83

prangaPolica ka mundur të sekuestrojë 30 kg marijuanë në Sarandë si edhe ka bërë të mundur arrestimin e poseduesit të lëndës narkotike.

Lënda narkotike u gjet në automjetin tip “Toyota” me targa AA 880 HL, ndërsa u vu në pranga drejtuesi i mjetit, Besjan Çekani, 23 vjeç.

Ndërkaq nga ana e policisë vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rastit. Mësohet se lënda narkotike vinte nga Lazarati dhe kishte si destinacion Greqinë.