Arturo Vidal shume prane Bayern Munchen ?

58

Bayern Munchen pas transferimit te Schweinsteiger tek Manchester United eshte ne kerkim te nje mesfushori per te zevendesuar gjermanin, dhe duket se jane ne kontakte te avancuara me Juventusin per mesfushorin kilian Arturo Vidal.

 

Por Karl-Heinz Rummenigge ka deklaruar se ende ka punë për transferimin e Arturo Vidal te skuadra e Bayernit.

”Unë nuk mund ta konfirmoj ende transferimin e Vidal” ”Duhet të presim pak.

Në vitin 2011 ishte klubi i tij që pengoi kalimin te Bayern. Shpresoj se tani ai do vijë tek ne”, tha Rummenigge

vidal